Nardom

Domov » Okná a príslušenstvo

Okná a príslušenstvo

V Nardom sa venujeme aj portfóliu produktov – plastové okná a príslušenstvo. Spolupracujeme s rôznymi výrobcami a orientujeme sa v širokej ponuke typov a druhov. Radi vám pomôžeme s výberom, dodaním aj so samotnou montážou.

Garanciou spokojnosti je dlhoročná spolupráca s overenými značkami a dodávateľmi. Našimi hlavnými partnermi sú výrobcovia z profilových systémov Alupast a Salamander. Vaša spokojnosť je na prvom mieste.

Nardom - plastové okná na bytovom dome

Ponúkame širokú škálu produktov

Aktívne spolupracujeme len s tými najlepšími. Zvoľte si kategóriu, o ktorú máte záujem, a povieme vám o nej viac.

Nardom - príslušenstvo k oknám

Príslušenstvo

Pozrieť

0

rokov
skúseností

0

najpredávanejšie
profily okien

0 +

spokojných
zákazníkov

0 +

predaných
okien

Ako si vybrať okná

Potrebujete okná pre vašu nehnuteľnosť a neviete, kde začať? Poradíme vám!

Delenie okien

Okná môžeme rozdeľovať podľa rôznych špecifikácií:

A) podľa umiestnenia
štandardné, HS portály, vchodové dvere, strešné okná a pod.

B) podľa materiálu
plastové, drevené (eurookná), hliníkové a iné

C) podľa otvárania  
otváravé, fixné, otváravo-sklopné a posuvné

D) podľa technických parametrov
pozeráte sa hlavne na hodnoty tepelnoizolačných vlastností, zvukovoizolačných vlastností, zasklenia, počet tesnení, počet komôr, tvarovú stabilitu a pod.

Prečo si vybrať plastové okná?

V ponuke sa najčastejšie stretnete s klasickými bielymi oknami, ktoré sú cenovo najvýhodnejšie. Avšak aj plastové okná môžu vyzerať dobre. Variabilitu ponúka možnosť laminácie okna fóliou, ktorá imituje drevo v rôznych farbách. Laminácia býva jednostranná alebo obojstranná.

Výhodou plastových okien sú nenáročná údržba, výborná tepelná izolácia, odolnosť proti externým vplyvom a dobré zvukovoizolačné vlastnosti.

Nardom - plastové okná

Vlastnosti a časti plastových okien

• Priestupnosť tepla okna (Uw)

Pri výbere okna je dôležitá jeho tepelná izolácia. Uvádza sa údaj priestupnosť tepla celého okna Uw a dozviete sa z neho, koľko energie prepustí meter štvorcový okna pri teplotnom rozdiele. Tento údaj sa ráta na referenčný rozmer okna. Odporúčaná hodnota je 0,8 – 1,2 W/m2K. Pre novostavby musí byť táto hodnota podľa normy STN 73 0540-2+Z1+Z2 nižšia alebo rovná 0,85 W/m2K.

• Zasklenie

Údaj vám hovorí o skladbe a počte skiel, ich hrúbkach, dištančných medzerách a tepelnom prestupe samotného skla Ug. Okrem klasického transparentného skla si môžete vybrať aj sklá s inými vlastnosťami (napr. nepriehľadné, pieskované, vitrážne…) alebo špeciálne (napr. bezpečnostné, protipožiarne…).

• Profil

Určite sa dobre pozrite na tzv. profil okna, čiže rám. Je najdôležitejšou súčasťou okna a použité tesnenie ovplyvňuje vlastnosti okna. Odporúčame certifikované značky.

• Komory

Komoru môžeme chápať ako výstuž rámu okna, ktorá ovplyvňuje jeho statické vlastnosti. Ďalej zlepšuje tepelno a zvukovoizolačné vlastnosti okna. Najčastejšie sa stretnete s päťkomorovými plastovými oknami.

Už zostáva len jeden krok

Potrebujete poradiť ohľadom interiérových dverí alebo okien? Ozvite sa nám a my vám poradíme.