Nardom

Domov » Dvere

Interiérové dvere

V portfóliu produktov, ktorým sa venujeme, sa nachádzajú aj interiérové dvere a zárubne v širokej škále výrobcov, typov a druhov. Pomôžeme vám s výberom, dodaním aj so samotnou montážou.

Garanciou kvality je u nás spolupráca s renomovanými výrobcami a overenými dodávateľmi. Spolupracujeme so značkami dverí ako PORTA DOORS, POL-SKONE, CENTURION aj s jedným z top výrobcov v Českej republike, so značkou SAPELI. V prípade, že si vyberiete dvere od iného výrobcu, nie je to pre nás problém. 

Máme prehľad aj v najnovších trendoch a dizajnoch, ktorý mi sú napríklad bezpolodrážkové/bezfalcové dvere.

K interiérovým dverám zabezpečujeme celé spektrum príslušenstva: zárubne, kľučky, zámky, samozatvárače, stavače dverí a iné.

Nardom - interiérové dvere so sklom
Zľava na vybrané modely dverí Porta
Vyberte si svoje vysnívané dvere za výhodnú cenu. V akcii dvere aj so zárubňou. Akcia platí do 30. 6. 2024
Viac o zľave
Zľava na vybrané modely dverí POL-SKONE
Vyberte si svoje vysnívané dvere za výhodnú cenu. V akcii dvere aj so zárubňou. Akcia platí do 31. 3. 2024
Viac o zľave
Previous
Next

Spolupracujeme s tými najlepšími

Počas našej dlhoročnej praxe sme si vybudovali sieť dodávateľov, na ktorých produkty sa môžete spoľahnúť. Vyberte si, ktorá zo značiek dverí vás zaujíma.

0

rokov
skúseností

0

overení
výrobcovia

0 +

spokojných
zákazníkov

0 +

predaných
dverí

Ako si vybrať interiérové dvere

Potrebujete nové dvere do interiéru a neviete kde začať? Poradíme vám.

Delenie dverí

Interiérové dvere môžeme rozdeľovať podľa rôznych špecifikácií:

A) podľa konštrukcie
rámové a doskové

B) podľa prevedenia
otváravé, posuvné, kyvné a skladacie

C) podľa druhu zárubne 
bežné (polodrážkové) alebo bezfalcové (bezpolodrážkové)

D) podľa technických parametrov a použitia
protipožiarne, protihlukové, bezpečnostné, aqua, kovové s panikovým ovládaním a iné

E) podľa povrchovej úpravy
lakované, lakované špeciálnymi akrylovými UV lakmi, fóliované, laminované, dyhované

Základné druhy

Najskôr je nutné sa zorientovať v pojmoch, ktoré charakterizujú druh dverí.

1. Rámové dvere

Skladajú sa z dvoch vertikálnych dosiek, do ktorých sú vsunuté ďalšie horizontálne dosky. Tieto môžu byť kombinované so sklom. Výška a počet horizontálnych dosiek a kombinácia so sklom vytvárajú rôzne vzory dverí.

2. Doskové (ploché) dvere

Tento typ interiérových dverí má obdĺžnikový rám, ktorého výplň tvorí voština alebo dutinková drevotrieska. Rám je obojstranne opláštený HDF doskou, ktorá môže byť hladká alebo môže mať rôzne presklené výrezy, prelisy, rámiky a pod.

3. Bežné - polodrážkové dvere

Pojem označuje štandardné otváravé dvere, ktoré majú dva/tri viditeľné pánty. Pri zatvorených dverách časť  krídla zachádza do zárubne a časť je vonku.

4. Bezfalcové - bezpolodrážkové dvere

V tomto prípade majú dvere skryté pánty a celé krídlo zachádza do zárubne. Vytvára sa jeden rovný celok spolu so zárubňou. Je to luxusnejšie prevedenie, ktoré si vyžaduje väčšiu finančnú investíciu.

Materiál a povrchová úprava

Voľba materiálu a povrchovej úpravy je hlavným kritériom, ktoré ovplyvňuje cenu dverí a ich vlastnosti. Preto treba zvážiť všetky výhody a nevýhody, ktoré sú s materiálom spojené.

1. Lak

Striekané alebo lakované dvere môžu byť najlacnejším a zároveň najmenej kvalitným riešením. Na dvere sa nanáša ultra tenká vrstva akrylovej farby, pod ktorou sú viditeľné aj vlákna podkladového materiálu. Pri voľbe UV akrylového laku sa cena značne navýši.

2. Fólia

Na kostre dverí je natiahnutá veľmi tenká „papierová“ vrstva v zvolenom dizajne. Ich výhodou je nízka cena. K nevýhodám patrí nižšia kvalita a slabá odolnosť proti poškriabaniu.

3. Laminát

Laminát je najvariabilnejším materiálom. Ponúka širokú škálu dizajnov za prijateľnú cenu. Môžete si vyberať z rozličných druhov dekoru a farebností. Je relatívne odolný voči poškriabaniu.

4. Dyha

Dyha je prírodný materiál (masívne drevo) narezané na tenké prúžky. Výhodou je vyššia kvalita materiálu a odolnosť proti poškriabaniu. Nevýhodou môže byť vyššia cena.

Otváravosť

Aké dvere potrebujete? Ľavé či pravé? Rozlúsknite túto otázku pomocou nášho jednoduchého návodu a obrázkov.

1. Jednokrídlové dvere

Najbežnejším typom interiérových dverí, ktoré máte určite doma aj vy, sú jednokrídlové dvere. Možnosti ich otvárania sú: ľavé alebo pravé.

Návod: Postavte sa pred dvere tak, aby ste videli pánty. Ak sa nachádzajú na ľavej strane, ide o ľavé dvere. Ak vidíte pánty na pravej strane, vaše dvere sú pravé. Jednoduché. :)

Nardom - dvere jednokrídlové ľavé
dvere ľavé
Nardom - dvere jednokrídlové pravé
dvere pravé
Nardom - dvere dvojkrídlové ľavé
dvere dvojkrídlové ľavé
Nardom - dvere dvojkrídlové pravé
dvere dvojkrídlové pravé

2. Dvojkrídlové dvere

Tento druh dverí je vhodným riešením v priestoroch s veľkými prechodmi medzi miestnosťami. Pri dvojkrídlových dverách máte viac možností. Môžete si vybrať rôzne druhy zatvárania či veľkosti krídiel. Krídla dverí môžu byť rovnaké (symetrické) alebo rozdielne (nesymetrické).

Návod: Pri dvojkrídlových dverách postupujte rovnako ako pri jednokrídlových dverách. Ak sú pánty dverí naľavo, objednávajte ľavé dvere a naopak.

Už zostáva len jeden krok

Potrebujete poradiť ohľadom interiérových dverí alebo okien? Ozvite sa nám a my vám poradíme.